oswietlenie_led

Taśma LED – uniwersalne źródło światła

Taśmy LED to obecnie najpopularniejsze, dekoracyjne źródło światła. Nic dziwnego – w końcu to energooszczędna i świetnie wyglądająca metoda. Ilość światła generowana przez nowoczesne taśmy LED sprawia, że mogą one stanowić główne źródło światła, a nie tylko element dekoracyjny. Taśmy LED są bardzo często stosowane do podświetleń sufitowych, a także znajdują zastosowanie w kuchennych wnętrzach. Zastosowanie taśmy ledowej w szafkach czy szufladach, zapewni możliwość szybkiego znalezienia najpotrzebniejszych przedmiotów.

TAŚMA LED DO SALONU

Najpopularniejszym zastosowaniem taśmy LED w salonie jest zamontowanie jej w podwieszanym suficie lub na gzymsach oświetleniowych. Jest to świetne rozwiązanie, które nada ciepła i uroku każdemu wnętrzu! Decydując się na tego typu dekorację, najlepiej wybrać taśmę o mocy 8,4W, czyli pośrednią. Lepiej, aby światła było więcej, zawsze wtedy można go delikatnie przygasić, niż żeby okazało się, że światła jest za mało i pozostaje nam wymiana oświetlenia. Do wyboru mamy także barwę światła, którą należy dobrać do kolorów pomieszczenia – do ciepłych kolorów wnętrza powinniśmy wybrać barwę 3000K lub 4000K, natomiast do jasnych i stonowanych kolorów idealnie pasuje taśma o barwie 6000K, która daje białe światło, idealnie współgrające z kolorami wnętrza.

TAŚMA LED DO KUCHNI

Kuchenne zastosowanie taśm LED to przede wszystkim możliwość oświetlenia blatu kuchennego, a także szafek czy szuflad. Do oświetlenia blatu kuchennego warto wybrać taśmę o tej samej mocy co do salonu – 8,4W, w barwie 4000K. Taśma o tej mocy da wystarczającą ilość światła, a uniwersalna i naturalna barwa 4000K pasuje do każdego koloru blatu i płytek. Oświetlając szafki czy szuflady kuchenne, warto zastosować czujnik zapalający światło tuż po otwarciu mebli. Jeśli chodzi o dobór barwy, mamy tutaj pełną dowolność – zastanówmy się, czy wolimy żółte czy naturalne oświetlenie.

TAŚMA LED DO ŁAZIENKI

Wybierając oświetlenie LED do naszej łazienki, należy pamiętać, że taśma jest narażona na działanie pary wodnej, dlatego dobrze aby była ona zabezpieczona – najbezpieczniej wybrać taśmę wodoodporną i zamknąć ją w profilu aluminiowym. Najpopularniejsze wykorzystanie taśmy LED w łazienkach to oświetlenie wanny, podświetlenie półek, lustra a także podłogi. Wiele inspiracji w tym zakresie można znaleźć w internecie.

USŁUGI ELEKTRYCZNE – WADOWICE, KRAKÓW, KATOWICE, BIELSKO-BIAŁA

Wykonujemy usługi i instalacje elektryczne na terenie Wadowic, Krakowa, Katowic, Bielska Białej i całego śląska a także małopolski. Wykonujemy prace elektryczne zgodnie z obowiązującymi wytycznymi, normami, stosując komponenty klasy premium. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a także do kontaktu bezpośredniego tutaj.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *