uslugi_elektryczne_rozdzielnia2

Usługi elektryczne – dlaczego warto zlecić je profesjonalistom?

Wielu przedsiębiorców kusi, by zaoszczędzić nieco kosztów i samodzielnie wykonać w firmie niektóre prace, takie jak choćby wymiana instalacji aluminiowych na miedziane. Niestety niewiele osób może pochwalić się fachowym podejściem do tego tematu, a także niezbędną wiedzą. Zanim samodzielnie zaczniemy wykonywać własną rozdzielnię lub montować gniazdka elektryczne koniecznie sprawdźmy, czemu warto takie prace zlecić profesjonalistom. Jeśli potrzebujesz usług w zakresie elektryki na terenie Wadowic, Bielska-Białej, Katowic, Krakowa, czy całego śląska i małopolski, zapraszamy do kontaktu!

BHP przede wszystkim

Z elektrycznością nie ma żartów – samodzielne wykonywanie prac, takich jak montowanie oświetlenia, czy przebudowa rozdzielnika elektrycznego, może skończyć się dla nas tragicznie. Profesjonaliści po zapoznaniu się z planami budynku dokładnie wiedzą jak przebiegają kable lub mają odpowiedni sprzęt, który ułatwia ich odnalezienie. Niestety my jako laicy nie potrafimy wykonać tych zadań w sposób bezpieczny. Co więcej, jeśli narazimy nieświadomie na niebezpieczeństwo naszego pracownika, to grozi nam odpowiedzialność karna w przypadku wypadku z jego udziałem. Nie każdy ubezpieczyciel również podejmie się wypłacenia środków z polisy, jeśli taki wypadek był spowodowany naszą nieostrożnością.

Według przepisów BHP podczas wykonywania prac związanych z przyłączem elektrycznym należy w pierwszej kolejności odłączyć źródło zasilania, a także mieć na sobie odpowiedni strój, w tym również kask, zwłaszcza jeśli prace te mają odbywać się na wysokości. Niezbędne są również uprawnienia elektryka. Jeśli zrezygnujemy z usług elektryka możemy nie tylko nie dostać pozwolenia na udostępnienie budynku dla innych osób, ale również w razie wypadku,  w tym pożaru możemy być obwinieni o niestosowanie się do prawa i przepisów BHP. Bez fachowców oraz zatwierdzenia budynku przez elektryka z uprawnieniami, inspektor budowlany nie będzie mógł dopuścić budynku, w tym również budynku mieszkalnego do zamieszkania.

Źle poprowadzona instalacja elektryczna oraz nieprawidłowe zabezpieczenie kabli może doprowadzić do groźnych spięć, a także przerw w dostawach prądu, czy nawet będzie przyczyną pożaru.

Usługi elektryczne Małopolska

Decydując się na firmę zajmującą się usługami elektrycznymi mamy pewność, że praca jej zlecona będzie wykonana szybko i profesjonalnie. Oprócz wymiany instalacji aluminiowej na miedzianą możemy liczyć również na zamontowanie oświetlenia, w tym oświetlenia punktowego, system KNX, który automatycznie dozuje ilość światła pod kątem naturalnego oświetlenia, wpadającego przez okna, zmianę układu zasilania z jednofazowego na trzyfazowy, który jest znacznie bardziej wydajny.

Co ważne elektrycy zatrudniani przez firmy zajmujące się usługami elektrycznymi, wciąż podnoszą swoje kwalifikacje, dzięki czemu potrafią nie tylko tworzyć, ale również konserwować już istniejące standardowe instalacje elektryczne. Wiele firm pomaga również w tworzeniu nowoczesnych rozwiązań w domach, takich jak systemy inteligentnego domu, czy nagłośnienia multiroom.

Gwarancja na wykonane usługi

Wybierając firmę zajmującą się usługami elektrycznymi masz gwarancję na wykonane przez nią pracę. W razie jakichkolwiek problemów z instalacją elektryczną, firma ma obowiązek naprawić usterki. Na podstawie podpisanej przez nas umowy z firmą usługową mamy również prawo do systematycznie wykonywanych przeglądów instalacji elektrycznej, a także dokonywania przez tę firmę pomiarów i innych zabiegów, które mogą zapobiec przyszłym usterkom.

Firmy usługowe, w tym prowadzące usługi elektryczne podejmują się tylko takich rozwiązań, które są w pełni bezpieczne oraz zgodne z obowiązującym prawem.