profesjonalne_uslugi_elektryczne_elektrosmart

Regularne pomiary instalacji elektrycznej

Każdy właściciel budynku co jakiś czas powinien pomyśleć o swojej instalacji elektrycznej i zlecić wyspecjalizowanej firmie dokonania jej pomiarów. Profesjonalnie wykonana usługa gwarantuje, że całość instalacji nie zagraża bezpieczeństwu domowników. W przypadku stwierdzenia uszkodzeń, elektryk od razu wyeliminuje usterki.

Usługi elektryczne małopolska

Prawidłowo wykonane oględziny i pomiary pozwolą ustalić, czy wszystkie urządzenia elektryczne są podłączone prawidłowo, a także czy przewody i kontakty nie są zagrożeniem dla mieszkańców. Dokładne oględziny pomieszczeń pozwolą ocenić czy kontakty są dobrze przymocowanie i czy nie znajdują się w zbyt bliskich odległościach od źródeł wody, co może stanowić ogromne zagrożenie dla domowników. Po dokładnych oględzinach elektryk przystępuje do dokonania niezbędnych pomiarów, aby ocenić stan instalacji elektrycznej.

Pomiary elektryczne dzielimy na 4 etapy:

  • pomiar odporności przewodów na zwarcia, jakie następują po przekroczeniu określonej wartości prądu
  • pomiar skuteczności przeciwpożarowej
  • pomiar rezystancji izolacji
  • badanie wyłączników różnicowo – prądowych

Po wykonaniu oględzin i pomiarów, elektryk sporządza dokładny protokół, który zawiera wszystkie informacje o obserwacjach oraz zestawienie dokładnych wyników. Co ważne, usługa musi być wykonana przez osobę, który posiada odpowiednie uprawnienia, gdyż elektryk ponosi pełną odpowiedzialność prawną za wykonywanie wszystkich czynności w obrębie instalacji elektrycznej.

Wykonujemy pomiary elektryczne na terenie Wadowic, Krakowa, Katowic, Bielska Białej i całego śląska a także małopolski.